Fluence Motorda Hasar riski Uyarısı Nedir? Çözüm!

Fluence Motorda Hasar riski Nedir Video

Bu arıza 3 gün önce benim başıma geldiği için paylaşmaktan heyecan duyuyorum . Yolda normal hızda ilerliyordum ve Fluence aracımın gösterge panelinde “motorda hasar riski ” ve “ESC Arızası ” uyarı mesajı oluştu . Bununla Birlikte anahtar işareti ve STOP lambası da yandı. Yukarıdaki video da net bir şekilde görebilirsiniz. Benim gibi 2015 Model Fluence Touch Plus aracınız var ise , daha doğrusu renault marka syembol , megane , veya fluence modellerinde birçok kişinin başına gelmiş bu arıza için nasıl bir çözüm üretebileceğiniz konusunda bir rehber olmak maksadı ile bu yazıyı kaleme alıyorum . Fluence gösterge paneline meydana gelen motorda hasar riski arızası çok sık karşılaşılan bir arıza türü değildir. Ve bizzat deneyimlediğime göre bu arıza motorunuzu komple açmanıza kadar varabilecek sonuçlar doğurabilir. Ancak bu işlemlere geçmeden önce yapabileceğimiz pratik işlemler var ve kendinizi asla bir ustanın insiyatifine bırakmamalısınız.

motor da hasar riski ekran goruntusu
motorda hasar riski ekran goruntusu

 

Renault Fluence Motorda Hasar riski STOP arızasının nedeni nedir?

Motorda hasar riski arızasının en yaygın nedeni Kirli yakıt kaynaklıdır. En son aldığınız yakıtınız kirli ise ve Motor da hasar riski uyarısı meydana gelebilir. Bu uyarı ışığı ile birlikte ESC arızası ve aynı guruba dahil başka arıza mesajlarıda görebilirsiniz. Hatta fluence gösterge paneliniz arıza mesajlarından geçilmez hale gelebilir. Endişelenmeyin bu arıza diğer bağlı arızaların hepsini tetikler. Beyin bin bir türlü arıza gösterebilir.

stop

Renault Fluence Motorda Hasar riski Çözümü Nedir?

Peki biz motorda hasar riski arızasına karşı nasıl bir çözüm ürettik? . Aracımın yağ bakımı da geldiği için aracı rahatlatmak maksadı ile yağ bakımını yaptık ve İlk olarak kirli yakıtı Tahliye ttik. Mazot iltresini de değiştirdik. Ardından Şhell de Depomuzu performans yakıtı ile doldurduk ve üzerine 1 tane katkı ekledik.  Bu arada arıza yı da sıfırladık.

Güncelleme 2 ; Arıza bir süre sonra tekrarladı . Dizel partikül filtresini temizlettik . Bunun maliyeti 70 USD dir. Aradan 30 Günü aşkın bir süre geçti ve bu arıza hiç tekrar etmedi.

Fluence Motor da Hasar riski Uyarısı Nedir
Fluence Motor da Hasar riski Uyarısı Nedir

 

EXTRA BİLGİ : Bu arıza için doğrudan hadi motoru indirelim onaralım demeyin ! . Çünkü bir arıza olduğunu düşünüyor isenin bu arızanın çözümü basit değil . Bu arızanın çözümünü onararak yapmaya çalışırsanız yapılan onarım işlemi randuman vermez ve aşırı maliyetlidir. Herhangi bir onarıma geçmeden önce kirli yakıttan olma ihtimaline karşı yakıtı boşaltıp temiz yakıt almanızda fayda var.


 

Bu içeriğimiz de renault marka arabalar için oluşabilecek motor arızası riski uyarınıza değindik. Aşağıda BMW Tahrik arızası ile ilgili bilgilendirici bir içeriğimiz mevcuttur. İncelemek isterseniz sizin için bir bağlantı bırakıyorum .

Bmw Tahrik Arızası Nedir ? Çözüm !

“Fluence Motorda Hasar riski Uyarısı Nedir? Çözüm!” üzerine 2 yorum

  1. Arkadaslar aynı sıkıntı basıma geldi aracın aküsünü ölçtürün akü bitmiş o yüzden arıza yakıyor suan hiçbir sıkıntı yok

    Yanıtla

Yorum yapın