Ford Courier Güç Aktarım Sistemi Uyarı Lambası Neden Yanar?

Ford Courier Güç Aktarım Sistemi Uyarı Lambası Neden Yanar Video

Ford Courier Güç Aktarım Sisteminde bu arıza neden yanar ve yanmasının sebepleri nelerdir gibi soruların cevaplarını vermeye çalışalım. Bu konuda dikkat etmemiz gereken bir diğer durum Güç aktarım simgesi, İşareti yanıp sönüyor mu yoksa sürekli mi yanıyor ? . 2023 Ford Courier Sarı dişli İçerisinde Ünlem İşareti yanıyor ise Şanzuman veya aktarma organlarında bir sorun olduğunu göstermektedir. Ford Courier Güç Aktarım Sistemi bu arıza lambalarını takip etmeniz ve uyarıları göz ardı etmemeniz sürüş güvenliğiniz için oldukça önemlidir.Ford Courier Güç Aktarım Sistemi araçlarda sürekli gelişen yeni özellikler sayesinde Motor kontrol ünitesi gösterge paneli ile araç sürücülerini uyarmaktadır. Araç sürücüleri bu sayede arıza gelişmeden , ilerlemeden arızayı tespit edebilmektedir.

Ford Courier Güç Aktarım Sistemi Uyarı Lambası
Ford Courier Güç Aktarım Sistemi Uyarı Lambası

Ford Courier Güç Aktarım Sistemi Uyarı Lambası Neden Yanar?

Ford Courier Güç Aktarım Sistemi Genellikle otomatik araçlarda yokuş çıkarken ve aşırı durkak durumlarında yaşanmaktadır. Aracınız ile yokuş yukarı tırmanışa geçtiğinizde , Courier ile uzun tırmanışlar şanzuman veya aktarma organınızda zorlanmaya neden olur. Bu duruma bağlı gelişen aşırı ısınmadan dolayı Sarı Dişli İçerisinde Ünlem arıza lambası yanmaktadır.

Courier Güç Aktarım Sistemi Uyarı Lambası Yanıp sönüyor ise?

Courier Sarı Dişli İçerisinde Ünlem İşareti (Güç aktarım lambası )Yanıp sönüyor ise ; Ford Courier Aracınızın Şanzuman veya aktarma organında aşırı ısınma var ise bu arıza tetiklenmektedir ve ilgili arıza lambası yanmaktadır. Bu aşırı ısınma aracınızı bir süre dinlendirdikten sonra ilgili ısınma durumu ortadan kalkacağı için arıza lambası kendiliğinden sönecektir. Bu durum geçicidir ve endişelenmenize gerek yoktur. Yanlız bu durum yaşandığında aracınızı daha fazla zorlamayınız.

Courier Güç Aktarım Sistemi Uyarı Lambası Sürekli yanıyor ise?

Ford Courier Sarı Dişli İçerisinde Ünlem İşareti (Güç aktarım sistemi) devamlı sürekli yanıyor ise ; Ford Courier için bu Durum daha ciddidir ve bu duruma mudahale gereklidir. Yani güç aktarım uyarı lambası sürekli yanıyor ise bir ısınma değil bir bozulma sözkonusudur. Sarı Dişli İçerisinde Ünlem İşareti sürekli yanık kalması durumunda aracınızın şanzumanı veya aktarma organında bir bozulma mevcuttur. Courier aracınızı en yakın ilgili yetkili servise götürerek kontrol ettirmeniz gerekmektedir. Bu durum ihmal edilecek bir durum değildir. Sizi aşırı bir mali sorumluluk altına sokabilir.

Courier Güç Aktarım Sistemi arızasının Maliyeti nedir?

  • Courier servisin de problemin beyinde olduğu belirtildi ve beyin değişimine karar verdiniz. O halde günümüzde 2023 Yılını baz aldığımız da beyin değişim gerekiyor ise maliyeti 2.000 USD dir.
  • Ford Courier Beyin değişimi size ağır geliyor ve Sanayide bir beyinci tarafından onarım yaptırmak isterseniz ; Yine courier araçlar için kısas yapacak  olursak 2023 Yılında courier beyin onarımı maliyeti ise Yaklaşık olarak 150 USD olacaktır.
Otomatik vites
güç aktarım sistemi simgesi

Bu yazımızda sizler için güç aktarım sistemi arıza lambası ile ilgili detaylı bilgiler vermeye çalıştık. Aşağıda Güç aktarım sistemi için maliyet ve detaylı çözümlerinden bahsettiğimiz bir diğer konumuz yer almaktadır. İlgili konumuzu incelemek isterseniz sizin için bir bağlantı bıraktık.

 

Güç Aktarım Sistemi Uyarı Lambası Çözümü !

Yorum yapın