Mercedes Ünlem işareti Nedir? Nasıl Çözülür?

Mercedes Ünlem işareti Nedir?

Bu içeriğimiz de Mercedes aracınız için ekranda beliren ünlem işareti simgelerini inceleyeceğiz. Aşağıda Mercedes ünlem işaretlerin den 3 tanesi yer almaktadır. Hangi ünlem işaretini görüyorsanız açıklamasını da resmin hemen altında yazdık. Bu sayede Mercedes arabalardaki ünlem işaretinin anlamını öğrenebileceksiniz. Mercedes Ünlem arıza ışığı için neler yapabileceğinize de değineceğiz. Bu Mercedes aracınız için arıza tespiti yapabilmeniz açısından oldukça önem arzeden bir durumdur . Bu onarım işlemleri için size ciddi bir zaman ve ekonomik tasarruf sağlayacaktır.

Mercedes Ünlem işareti
Mercedes Ünlem işareti

 

Mercedes Ünlem İşareti ve Anlamı;


Fren sistemi arıza işareti
Fren sistemi arıza işareti

Bu arıza ünlem işareti fren sisteminde yaşanan bir arızayı bildirmektedir. Fren sistemini kontrol ettiriniz ve bir onarım gerekiyor ise yaptırınız.


 

Elektronik hidrolik direksiyon (EPS) uyarısı
Elektronik hidrolik direksiyon (EPS) uyarısı

Direksiyon sisteminde yaşanan bir arızayı simgelemektedir. Bu arızayı kendi başınıza çözmeniz pek mümkün değildir. Yetkili servisten yardım almanız gerekmektedir.


Lastik basınç uyarısı ikaz lambası
Lastik basınç uyarısı ikaz lambası

Bu ünlem işareti Mercedes  aracınızın lastik basıncındaki düzensizlik veya bir lastiğin basıncının azaldığını belirtir. Geenellikle lastikte delik varsa veya patladıysa bu arıza simgesi yanar.

 


Mercedes Ünlem işareti Nasıl Çözülür?

Mercedes ünlem işareti nasıl silinir veya Mercedes ünlem ışığı silme işlemi nasıl yapılır merak ediyorsanız bu aşamada sizler için Mercedes  arıza silme işleminden bahsetmek istiyorum . Mercedes arıza silme işlemi aslında oldukça basit bir işlemdir. Peki Nasıl yapacağız ?

Akü kutup başlarını sökün ve 30 saniye bekleyin . Beyin resetlenecek ve eğer arıza devam etmiyor ise ilgili uyarı simgesi görünmeyecektir. Ancak arıza aktif olarak devam ediyor ise bu işlem sizin için bir çözüm olmayacaktır. Arıza onararak gidermeniz gerekecektir.

 


 

Bu içeriğimizde faydalı ve detaylı bilgilere yer vermeye çalıştık. Bir diğer içeriğimiz olan Mercedes Arıza lambaları konusunu inceleyebilir ve merso nuza ait bütün ikaz lambalarını öğrenebilirsiniz. Bunun için aşağıda bir bağlantı kartı bırakıyorum . Kazasız yolculuklar dilerim.

Mercedes Arıza Lambaları Anlamları

Yorum yapın