Opel Corsa 23 Hatası Nedir ve Nasıl Çözülür?

Opel Corsa 23 Hatası Nedir ?

Opel corsa marka aracınız da beliren 23 hata kodu bir diğer arıza kodları gibi aracınızda bir arızaya işaret etmektedir. Bu arıza hata kodu aracınızı geri vitese taktığınızda geri vitese bağlı farların çalışmadığını gösterir. Geri vites esnasında arızalanan lambadan kaynaklı bu hata kodu canınızı sıkabilir ancak endişelenmenize gerek yok.  Corsa 23 hatası araçlarda sık sık karşılaşılan bu durum araç sahibinin canını sıkabilir.

Opel Corsa 23 Hatası Nedir ve Nasıl Çözülür
Opel Corsa 23 Hatası Nedir ve Nasıl Çözülür

Opel Corsa 23 Hatası Çözümü nedir?

Corsa 23 hata kodunun muhtemelen en basit çözümü geri vitese bağlı lambaları değiştirmek olacaktır. Anacak lambalarınızın sağlıklı bir şekilde çalıştığını düşünüyorsanız bir yetkili servise danışmanız gerekmektedir.

Her yetkili servise güvenmemeniz gerektiğini unutmamalısınız. Sizden daha fazla ücret almak için ilgili arızaları şişirebildiklerini unutmamalısınız. Tanıdığınız basit bir tamirci dahi bu sorunu çözebilir. Gereksiz masraftan kaçınmanız bütçenizi dengeli kullanmanız için önemlidir.

Opel corsa tasarruflu bir araç gurubunun üyesidir. Corsa model aracınız uzun mesafeleri düşük yakıt ile kat etmesi ile bilinse de bu şekilde yaşanan 23 hatası gibi sorunlar canınızı sıkabilir. Canınızı sıkmanıza gerek yok çünkü bu şekilde ufak problemler her araçta meydana gelebilir.

 

Yorum yapın