Ford Fiesta Arıza Lambaları

Ford Fiesta Arıza Lambaları

Ford fiesta arıza lambalarını incelediğimiz bu içeriğimize hoşgeldiniz. 2023 Fiesta arıza lambaları ve fiesta ikaz ışıkları hakkında mümkün oldukça detaylı bilgiler vermeye çalışacağız. Fiesta nızda yaşanan arızalar hakkında bilgi edinmeniz için size sade ve anlaşılır bilgiler vereceğim.Fiesta gösterge panelin de yer alan simgelerin ne anlama geldiklerini bilmiyorsanız artık endişelenmenize gerek yok . Yaşadığınız arıza hakkında fikir sahibi olabilecek ve fiesta ikaz simgelerini öğrenebileceksiniz. Fiesta arabaları oldukça ekonomik araçlar gurubunda rekabetçi bir kimlikle yer edinmiş durumda . Fiestalar düşük yakıt tüketimi ve sağlam ford motoru sayesinde küçük ailelerin bir numaralı tercihi konumundadır.

Ford Fiesta Arıza Lambaları
Ford Fiesta Arıza Lambaları

 

Ford fiesta arıza simgeleri hakkında bilmediğiniz fiesta arıza lambası kalmaması için bütün detaylara değinmeye çalışacağız. Ford Fiesta gösterge paneli işaretlerinin anlamları nelerdir? veya fiesta Gösterge panelinde ki simgeler ne anlama geliyor? gibi çeşitli merak ettiğiniz soruların anlamlarına birlikte bakalım. Fiesta nız da bir simge belirdiğin de hemen endişelenmenize gerek yoktur. Bir çok arıza lambası aracı ilk çalıştırdığınız da sistem kontrollerini yerine getirmek için yanacak şekilde proğramlanmıştır. Aracınız çalıştıktan bir süre sonra problemsiz olan arıza lambaları kendiliğinden sönecektir. Sizi daha fazla bekletmeyelim ve arıza ışıklarına birlikte bakalım.


Ford Fiesta Arıza Lambaları Video;

Bu alanda Fiesta aracınız için arıza lambaları videosu yer almaktadır. İlgili videoyu hızlıca izleyerek ikaz ışıklarının anlamını öğrenebilirsiniz. Bu sayfayı sık kullanılanlara ekleyerek her zaman ulaşabilirsiniz.


Ford Fiesta ikaz lambaları

Bu alanda fiesta arıza simgelerini listelemeteyiz. Listelenen fiesta arıza lambaları ile numaralandırılmış bilgiler yer almaktadır. Detaylı incelemelerinizi bu alanda yapabilirsiniz.

Aşağıdaki resimli tabloda numaralandırılmış arıza simgeleri yer alamktadır. Numaranızı seçiniz ve aşağıda listeden anlamını inceleyiniz.

ford fiesta ikaz lambalari
ford fiesta ikaz lambalari

Yukarıdaki Tablo aracılığı ile ilgili arıza simgesi numarasını seçiniz ve aşağıda ne anlama geldiğini öğrenebilirsiniz.

1- Fiesta Başlat/Durdur Uyarısı
Bu uyarı, motoru çalıştırmak veya durdurmak istediğinizde dikkate almanız gereken bir işarettir. Motoru tekrar çalıştırmak için frenden ayağınızı çekmeniz gerekmektedir. Freni bıraktıktan sonra yeniden deneyebilirsiniz.

2- Fiesta Emniyet Kemeri Uyarısı
Sürücü ve/veya ön yolcu emniyet kemeri takılmadığında bu uyarı ışığı yanar. Emniyet kemeri takıldığında uyarı ışığı söner. Kendi güvenliğiniz için emniyet kemerinizi her zaman takmayı unutmayın.

Yağ basıncı uyarı ışığı
Yağ basıncı uyarı ışığı

3- Fiesta Motor Yağı Basınç Uyarısı
Bu uyarı, motorun yağ basıncının düşük olduğunu belirtir. Motoru hemen durdurarak yetkili servis ile iletişime geçmeniz önemlidir. Motor yağı basıncı, motorun sağlıklı çalışması için kritik bir faktördür. Acil bir tedbir olarak motor yağı seviyesini kontrol ediniz ve eksik varsa yağ ekleyiniz.

4- Fiesta Elektromekanik Direksiyon Desteği Uyarısı
Elektromekanik direksiyon desteği devre dışı olduğunda bu uyarı ışığı yanar. Direksiyonunuzun düzgün çalışması için yetkili servise başvurmanız gerekebilir. Elektronik sistemlerin düzgün çalışması için zamanında onarım önemlidir.

kilitlenme önleyici fren sistemi (ABS) uyarı lambası
kilitlenme önleyici fren sistemi (ABS) uyarı lambası

5- Fiesta Fren Sistemi Uyarısı
Bu uyarı, el freninin aktif olduğunu gösterir. Ancak bu uyarı, el freni çekilmediği halde yanıyorsa fren destek sistemlerinin devre dışı olduğu anlamına gelebilir. Fren hidroliği düşükse veya fren sistemi sorunluysa, en yakın yetkili servise başvurmanız gerekmektedir.

6- Fiesta Adaptif Hız Sabitleme Uyarısı
Adaptif hız sabitleme sistemi, otomatik mesafe ayarını (ACC) ifade eder. Mesafe azaldığında sistem fren yapabilir. Bu sistem, güvenli sürüş için tasarlanmıştır.

7- Fiesta Alternatör Uyarı Işığı
Bu ışığın yanması durumunda gereksiz elektriksel ekipmanları devre dışı bırakarak aracı hemen yetkili servise götürmeniz önerilir. Elektrik sistemi sorunları ciddi olabilir. Bazı modeller içindir.

8- Fiesta Soğutma Sistemi Uyarısı
Bu uyarı, motorun soğutma suyu sıcaklığının çok yüksek veya soğutma suyu seviyesinin düşük olduğunu belirtir. Motorunuzu hemen durdurup yetkili servisle iletişime geçmelisiniz. Motorun aşırı ısınması, ciddi hasarlara yol açabilir.

Motor ışığını kontrol edin
Motor ışığını kontrol edin

9- Fiesta Dizel Motor Uyarı Lambası
Bu lamba, dizel aracınızın sistemlerini açıldığında kontrol eder. Eğer sürüş sırasında yanarsa, en yakın yetkili servise danışmanız gerekmektedir. Nitekim bir çok faktörden kaynaklanabilir. Bir OBD cihazına bağlanması gerekebilir.

10- Fiesta Şerit Tutma Asistanı Uyarısı
Bu uyarı, şerit tutma asistanının etkin olmasına rağmen devre dışı olduğunu belirtir. Aracınızın güvenliği için yetkili servisi aramanız gerekmektedir. Bazı modeller içindir.

11- Fiesta Benzinli Motor Uyarı Lambası
Bu uyarı, motor yönetim sistemiyle ilgili bir problem olduğunu gösterir. Aracınızın sağlığı için yetkili servis ile iletişime geçmelisiniz.

12- Fiesta Cam Yıkama Suyu Uyarısı
Bu uyarı, cam yıkama suyunun bittiğini belirtir. Cam yıkama suyu haznesine su ekledikten sonra uyarı ışığı sönecektir.

13- Fiesta Elektromekanik Direksiyon Desteği Uyarısı
Bu uyarı, elektromekanik direksiyon desteğinin azaldığını veya devre dışı olduğunu gösterir. Aracınızın güvenliği için yetkili servisi aramanız gerekmektedir.

Düşük yakıt uyarı ışığı
Düşük yakıt uyarı ışığı

14- Fiesta Yakıt Miktarı Düşük Uyarısı
Bu sembol, yakıt deposunda yaklaşık 7 litre yakıt kaldığını belirtir. En yakın benzin istasyonuna gidip yakıt almanız gerekmektedir.

15- Fiesta Dizel Partikül Filtresi Uyarısı
Bu uyarı, dizel aracınızın partikül filtresinin temizlenmesi gerektiğini gösterir. Kullanım kılavuzuna başvurarak nasıl yapılacağını öğrenebilirsiniz.

16- Fiesta Egzoz Gazı Uyarı Lambası
Bu uyarı, aracın egzoz gazı emisyonlarında sorun olduğunu gösterir. Aracınızı yüksek hızda kullanmaktan kaçının ve yetkili servisi arayın.

17- Fiesta Lastik Basınç Uyarı Işığı
Bu ışık, lastik basıncının düştüğünü veya zincir takıldığını belirtir. Lastik basınçlarını düzenli olarak kontrol etmeyi unutmayın.

18- Fiesta ESP/ASR Sistemleri Uyarısı
Bu uyarı, ESP/ASR sisteminin aktif olduğunu veya devre dışı olduğunu gösterir. Sürekli yanıyorsa yetkili servisi aramanız gerekebilir.

19- Fiesta ABS Fren Sistemi Uyarısı
ABS sisteminin devre dışı olduğunu belirten bu uyarı, fren sisteminin hala çalışacağını ancak ABS özelliğinin olmayacağını gösterir. Yetkili servise danışmanız önerilir.

20- Fiesta Fren Balatası Aşınma Uyarısı
Bu uyarı,fren balatalarının ömrünü tamamladığını belirtir. Yetkili servise giderek değişim yapmanız önemlidir.

hava yastığı ve kemer gerdirici sistemi uyarı ışığ
hava yastığı ve kemer gerdirici sistemi uyarı ışığ

21- Fiesta Hava Yastığı Sistemi Arıza Lambası
Bu uyarı, hava yastığı sisteminde bir arıza olduğunu belirtir. Bu ciddi bir konu olduğundan hemen yetkili servisi aramalısınız.

22- Fiesta Arızalı Ampul Uyarısı
Aracınızın dış aydınlatma sisteminde bir ampulün devre dışı olduğunu gösterir. Bu durumu yetkili serviste kontrol ettirmeniz önerilir.

23- Fiesta Motor Yağı Seviye Uyarısı
Sürekli yanıyorsa motor yağ seviyesini kontrol etmelisiniz. Eksikse, önerilen motor yağı ile tamamlamalısınız.

24- Fiesta Arka Sis Farları Uyarısı
Bu uyarı, sisli hava koşullarında arka sis farlarının aktif olduğunu gösterir.

25- Fiesta Immobilizer Uyarısı
Aracınızın anahtar sisteminde bir elektronik arıza olduğunu belirtir. Bu durumu yetkili servis incelemelidir.

otomatik şanzıman uyarı lambası
otomatik şanzıman uyarı lambası

26- Fiesta Otomatik veya DSG Şanzıman Uyarısı
Bu uyarı, otomatik veya çift kavramalı şanzımanın kullanımı sırasında fren yapmanız gerektiğini ifade eder.

27- Fiesta Hız Sabitleme Sistemi Uyarı Işığı
Bu uyarı, hız sabitleme sisteminin etkin olduğunu belirtir.

28- Fiesta Adaptif Hız Kontrolü Simgesi
Bu sistem, güvenli bir takip mesafesi sağlamak için önündeki aracın hızına göre hızınızı ayarlar.


 

Bu içeriğimiz de fiesta aracınız için öğrenebileceğiniz arıza simgelerine değindik. Verimli ve bilgilendirici bir içerik olduğunu düşünüyorum.Bir başka yazımız olan Dacia arıza lambaları konumuzu incelemek isterseniz sizin için aşağıya bir bağlantı bırakıyorum . Bu bağlantı ile ilgili içeriğe erişip inlemeler yapabilirsiniz. Kazasız yolculuklar dileriz.

Dacia Arıza Lambaları Ve Anlamları (Resimli & Videolu)

Yorum yapın