jumper Ariza Lambalari

jumper Ariza Lambaları

jumper kamyonetinizin gösterge panelin de beliren arıza lambalarının anlamlarını merak ediyorsanız bu içeriğimiz tam olarak size göre diyebiliriz.jumper arıza ışıkları ve jumper uyarı simgeleri haggında bilgilendirici bir içerik sunmaya çalışacağız. jumper kamyonetiniz ile yolda ilerlerken karşılaştığınız arızalar için ne yapmanız gerektiğini anlamanız ve güvenli bir sürüş sağlamanız için sizleri yönlendirmeye çalışacağız. jumper kamyonetler he nekadar sağlam ve ekonomik olsa da her araç gibi bazen sürücüsü nü üzebiliyor. can sıkıcı arızalar ve artan maliyetlere karşı almannız gereken tedbirler göz önüne alındığında uzamn bir yönlendirme işinize yarıyabilir.

jumper Ariza Lambalari
jumper Ariza Lambalari

 

 

jumper Arıza Simgeleri Ve anlamları Resimli ;

Bu aşamada jumper aracınızın gösterge panelini tanımanıza yarıyacak ikaz simgeleri ve anlamlarını içeren detaylı bir liste bulacaksınız. Aşağıdaki arıza veya uyarı simgesini seçerek karşısında ilgili arızanın anlamını öğrenebilirsiniz.

 


Motor Yağı Basıncı Uyarı Işığıjumper Motor Yağı Basınç Uyarı Lambası :Motor yağ basıncınızın düşük olduğunu gösteren bir simgedir. Motor yağınıza takviye yapmanız gerekmektedir. Ayrıca motor da yağ kaçaklarına bağlı da yanabilen bir simgedir.

 

 

 


Kia Arıza Gösterge Işığıjumper Arıza Göstergesi arızası : Araç motorunun bilgisayarından gelen bir işarettir ve motora bağlı bir arıza durumunda yanar. jumper modellerinde bu lamba arıza göstergesi lambası olarak da adlandırılabilir.

 

 

 


Elektrikli El Freni (EPB) Uyarı Işığıjumper Elektrikli Park Freni (EPB)  : Sadece park freninizin aktif olduğunu gösteren işaret lambasıdır.

 

 

 


Emniyet Kemeri Uyarı Işığıjumper Emniyet Kemeri Uyarı simgesi : Emniyet kemerinizi bağlamanız gerektiğini size bildiren arıza lambasıdır. Emniyet kemeri bir can kurtarandır ve bütün sürücülerin seyahatlerine başlamadan takması gerekmektedir. Taktığınız da ve hala yanıyor ise tarak başında arıza olabilir.

 

 

 


Lambalar AÇIK Gösterge Işığıjumper Farlar AÇIK Göstergesi ışığı : Aracınızın kısa farları açıktır ve bu işaretin yanması çok doğaldır.

 

 

 


Uzun Far Gösterge Işığıjumper Uzun Far Gösterge arızası : Araç uzun farları açıktır ve işaretin yanması doğaldır.

 

 

 


Ön Sis Lambası Gösterge Işığıjumper Ön Sis Lambası Göstergesi simgesi : Araç ön sis lambaları yanıktır ve bu nedenle bu işaret gösterilmektedir.

 

 

 


Önden Çarpışma-Kaçınma Yardımıjumper Ön Çarpışma Önleme Yardımcısı  (FCA-Ped) arıza lambası : Bu lamba, bu özelliğin aktif olduğunu ve araç yolunda bir yaya tespit edildiğinde sürücüyü uyaracağını ve gerektiğinde fren yapacağını gösterir.

 

 

 


Dört Çeker (AWD) Uyarı Işığıjumper Tüm Çeker (AWD) Uyarı ışığı : Bu lamba, AWD sisteminde bir problem olduğunu bildirir.

 

 

 

 


Dört Çeker (AWD) Kilit Gösterge Işığıjumper Tüm Çeker (AWD) Kilit Göstergesi Lambası : AWD sistemi kilitlidir.

 

 

 

 


Elektronik Servo Direksiyon (EPS) Uyarı Işığıjumper Elektronik Güç Direksiyonu (EPS) Uyarısı : EPS sisteminiz düzgün çalışmıyor.

 

 

 


Akü Şarj Uyarı Işığıjumper Akü/Şarj Uyarı Lambası : Aracınız pil veya alternatörle ilgili bir sorun algılarsa, bu lamba yanar.

 

 

 


Hava Yastığı Uyarı Işığıjumper Hava Yastığı Uyarı Lambası : Bu lamba yanıyorsa ve bir çarpışmada yer alıyorsanız, hava yastıklarınız açılmayabilir. Ayrıca emniyet kemerlerinizle ilgili bir sorun olabileceğine dair bir işarettir.

 

 

 


Düşük Yakıt Seviyesi Uyarı Işığıjumper Düşük Yakıt Seviyesi Uyarı Lambası : Bu lamba sadece aracınızın yakında durup yakıt almanız gerektiğini belirtir.

 

 

 


İmmobilizer Gösterge Işığıjumper İmmobilizer Göstergesi Lambası : Eğer bir anahtar tanınmazsa, bu lambayı göreceksiniz.

 

 

 


Motor Soğutucu Sıcaklığı Uyarı Işığıjumper Motor Soğutma Sıcaklık Uyarı Lambası : Bu lamba, soğutma sıvınızın ve dolayısıyla motorunuzun aşırı ısınması durumunda sizi uyarır.

 

 

 

 


Buzlu Yol Uyarı Gösterge Işığıjumper Buzlu Yol Uyarı Göstergesi Lambası : Hava koşulları buzlu yollara neden olabilecekse, bir uyarı sesi duyarsınız ve bu lamba yanar.

 

 

 


Düşük Lastik Basıncı Işığıjumper Düşük Lastik Basınç Uyarı Lambası / Lastik Basınç İzleme Sistemi (TPMS) Arıza Göstergesi Lambası : Bir veya daha fazla lastik düşük basınçlıysa veya TPMS sisteminde bir sorun varsa, bu lamba yanar.

 

 

 


Kilitlenmeyi Önleyici Fren Sistemi (ABS) Uyarı Işığıjumper Anti-Bloke Fren Sistemi (ABS) Uyarı Lambası : Bu uyarı lambası ABS sisteminizin düzgün çalışmadığını belirtir. Frenleriniz hala çalışacaktır, ancak acil bir durumda ani fren yaptığınız da ABS frenleme sistemi düzgün çalışmayacaktır.

 

 


Elektronik Stabilite Kontrolü (ESC) KAPALI Gösterge Işığıjumper Elektronik Stabilite Kontrolü (ESC) KAPALI Göstergesi Lambası : Bu lamba, ESC’nin devre dışı bırakıldığını gösterir.

 

 

 

 


Elektronik Stabilite Kontrolü (ESC) Uyarı Gösterge Işığıjumper Elektronik Stabilite Kontrolü (ESC) Uyarı Göstergesi Lambası : Araç, çekiş kontrolünü sağlamaya çalıştığında bu lamba yanar.

 

 

 

 


AUTO HOLD Göstergesijumper OTO TUTMA Göstergesi : Bu özellik, dur-kalk trafik gibi durumlarda otomatik olarak park frenini uygulayıp bırakan bir özellik olduğunda, bu gösterge lambasını görürsünüz.

 

 

 


Hız Sabitleyici AÇIK Göstergesijumper Hız Sabitleyici AÇIK Göstergesi : Bu simge ; hız sabitleyiciyi açtığınızda görünür ve hız sabitleyicinin açık olduğunu belirtir.

 

 

 


Ana Uyarı Işığıjumper Ana Uyarı Lambası : Bu lamba genellikle başka bir uyarı lambasıyla birlikte gelir. Bir veya daha fazla uyarı sisteminin algılandığını belirtir.

 

 

 


Elektronik Fren Gücü Dağıtımı (EBD) Sistemi Uyarı Işığıjumper Elektronik Fren Kuvvet Dağıtımı (EBD) Sistemi Uyarı Lambası (Araç Göstergesi Üzerinde İki Ayrı Gösterge Birlikte Yanar) : Bu, EBD sisteminin kullanılamaz veya düzgün çalışmadığını belirtir. Birleşik olarak, sistemde bir hata olduğunu uyarır.

 

 

 


Şeritte Kalma Yardımıjumper Şerit Takip Asistanı (LKA)* AÇIK/KAPALI Göstergesi Lambası : Bu lamba, LKA özelliğini kullanıp kullanmadığınıza bağlı olarak açılır veya kapanır.

 

 


LED Far Uyarı Göstergesijumper LED Far Uyarı Göstergesi : Kontak anahtarını veya Motor Çalıştırma/Durdurma düğmesini açtığınızda veya LED farlar arızalanıyorsa, bu lamba yanabilir.

 

 

 


 

Bu içeriğimiz de jumper için işinize yarıyabileceğini düşündüğüm bazı bilgiler vermeye çalıştım . Umarım karşılaştığınız problemler için bir çözüme katkısı olmuştur. arızasız ve kazasız yolculuklar dilerim. Bir başka içeriğimiz olan Volkswagen Arıza lambalarını incelemek isterseniz sizler için aşağıda bir bağlantı etiketi bırakacağım.

Volkswagen Arıza Lambaları ve Anlamları

Yorum yapın