Renault Symbol Arıza Lambaları

Renault Symbol Arıza Lambaları

Renault Symbol Marka aracınız için arıza ikaz lambaları ve uyarı ışıklarına değineceğiz. 2023 Renault Symbol araçlarda çeşitli arızalar meydana geldiğinde , gösterge panelinde bazı simgeler belirebilir. Bu simgeleirn anlamları ve sürücülerin budurum da ne yapmaları gerektiği hakkında detaylar vermeye çalışacağız. Renault Symbol gösterge paneli arıza işaretleri nin yanısıra süphelendiğiniz arıza durumlarında Renault Symbol arabanızı bir obd cihazına bağlatarak daha detaylı veriler elde edebilirsiniz.

Renault Symbol Arıza İkaz Lambaları
Renault Symbol Arıza İkaz Lambaları

Renault Symbol gösterge paneli arıza lambaları ve diğer çeşitli arızalardan bahsedeceğiz. Renault Symbol ikaz ışıkları sizlere hangi mesajları veriyor?, Symbol ekranda beliren simge sizin için ne anlam ifade etmeli gibi çeşitli terimler için bazı tanımlamalar yapacağız. Bazı Renault Symbol ikaz simgeleri onarım gerektirmez. Örneğin motor simgesi yandıktan sonra araçı çalıştırdığınız da bir süre sonra söner . Bu gibi durumlarda panik yapmanıza gerek yoktur. Renault Symbol gösterge paneli simgeleri ve Symbol ekran simgelerinin anlamları konulu içeriğimize geçiş yapalım.

Renault Symbol Arıza Lambaları Video ;

Aşağıda symbol arıza lambaları videomuz yer alamktadır. Video da ilgili arızanın anlamını hızlıca bulabilirsin.


Renault Symbol Gösterge Paneli Simgeleri;

Aşağıda symbol aracınız ile ilgili arıza simgeleri ve karşısında anlamlarının açıkladınğı listemiz mevcuttur.


Zehirli duman uyarı lambasıRenault Symbol motor arıza lambası
Motor arıza lambası (bazılarına bir musluk gibi görünür) ateşlendiğinde ve kısa bir süre sonra söner. Eğer lamba sürekli yanıyorsa, yetkili bir teknisyene başvurunuz. Bu simge motorunuz da meydana gelen ve önem derecesi farketmeksizin bütün durumlarda yanabilir. Symbol Lamba yanıp sönüyorsa, motor hızını düşürün ve lamba yanmayı durdurana kadar onaylı bir teknisyenden yardım isteyin.


Pil şarj uyarısıRenault Symbol Batarya şarj uyarısı
Kontak açıldığında, batarya şarj uyarı lambası yanar ve birkaç saniye sonra söner. Sürüş esnasında uyarı lambası yanıyorsa, STOP uyarı mesajıyla birlikte bir sesli uyarı sesi duyulursa, bu elektrik devrelerinde aşırı yüklenme olduğunu gösterir. Symbol Güvenli bir şekilde durun ve onaylı bir teknisyenden yardım isteyin.


DUR ikaz ışığıRenault Symbol DUR uyarı lambası
DUR uyarı lambası, kontak açıldığında başlangıçta yanar ve motor çalıştıktan sonra söner. Symbol Uyarı lambası, diğer uyarılar ve mesajlarla birlikte yanar ve bir sesli uyarıyla eşlik eder. Uyarı lambası yanıyorsa, mümkün olduğunca güvenli bir şekilde aracı durdurun ve bir araç teknisyeniyle iletişime geçin.


Pano uyarı ışığıRenault Symbol Gösterge paneli uyarı lambası
Renault Symbol’nun ateşlemesi açıldığında, ingiliz anahtar uyarı lambası yanar ve motor çalıştıktan hemen sonra söner. Uyarı lambası, gösterge panelinde diğer gösterge ışıkları ve mesajlarla birlikte yanabilir. Symbol Uyarı lambası sürüş esnasında yanıyorsa, dikkatli bir şekilde sürün ve mümkün olan en kısa sürede onaylı bir araç teknisyeniyle iletişime geçin.


çekiş kontrol lambasıRenault Symbol Çekiş kontrol lambası
Elektronik Stabilite Programı (ESP) ve çekiş kontrol uyarı lambası, kontak açıldığında yanar ve birkaç saniye sonra söner. Eğer ESP lambası ve uyarı lambası yanarsa, ESP ve çekiş kontrolü devre dışı kalır. Bu, aracın daha zor kontrol edilmesine neden olabilir. Yardım için onaylı bir araç teknisyeni arayın.


Hava yastığı ikaz ışığıRenault Symbol Hava yastığı uyarı lambası
Hava yastığı uyarı lambası, ateşleme açıldığında birkaç saniye yanar ve ardından söner. Eğer lamba ateşlemeyi açarken yanmaz veya sürüş esnasında yanarsa, bu bir veya daha fazla hava yastığı sisteminde bir arıza olduğunu gösterir.Symbol Hava yastıkları ve olası arızalar hakkında daha fazla bilgi için neden hava yastığı lambası yanıyor? sayfasına bakın.


Kilitlenme önleyici fren uyarısıRenault Symbol ABS fren uyarısı
ABS (Anti-Blokaj Sistemi) bir an için yanar ve ardından söner. ABS lambası sürüş esnasında yanarsa, bu ABS sisteminde bir sorun olduğunu gösterir. Normal frenler normal şekilde çalışacaktır.Symbol Mümkün olan en kısa sürede onaylı bir araç teknisyeniyle görüşün. ABS’nin ne olduğunu ve nasıl çalıştığını anlamak için Anti-Blokaj Fren Sistemi kılavuzuna bakın.


Yağ basıncı uyarı ışığıRenault Symbol Yağ basıncı uyarı lambası
Lambası ateşlemeyle birlikte başlangıçta yanar ve bir süre sonra söner. Sürüş esnasında yağ basıncı uyarı lambası yanarsa, STOP uyarı lambası ve bir sesli uyarı sesi eşlik ederse, aracı güvenli bir şekilde durdurmak ve motoru kapatmak önemlidir. Yağ seviyelerini kontrol edin – motor yağını nasıl kontrol edeceğinizi görmek için motor yağını nasıl kontrol ederim? normal seviyelerde ise, onaylı bir Renault teknisyeni ile iletişime geçin.


Motor soğutma suyu ışığıRenault Symbol Motor soğutma suyu lambası
Renault symbol ateşlemesi açıldığında, motor soğutma suyu sıcaklık uyarı lambası yanar ve motor çalıştıktan sonra söner. Lamba, gösterge panelinde diğer gösterge ışıkları ve mesajlarla birlikte yanabilir. Symbol Uyarı lambası sürüş esnasında yanmaya devam ederse, dikkatli bir şekilde araç kullanın ve mümkün olan en kısa sürede onaylı bir araç teknisyeniyle görüşün.


El freni - fren lambasıRenault Symbol El freni / fren lambası
Bu ünlem işareti içeren daire şeklindeki sembol, kontak açıldığında yanar ve el freni bırakıldığında söner. El freni ve fren devre olay uyarı lambası yanar ve STOP uyarı lambası ve bir sesli uyarı sesi eşlik eder ve sürücüye fren sıvı seviyelerinin düşük olduğunu veya fren sisteminde bir sorun olduğunu bildirir. Güvenli bir şekilde durun ve onaylı bir Renault Symbol teknisyeniyle iletişime geçin.


Vites değiştirme uyarısıRenault Symbol Vites değiştirme uyarısı
Daha iyi yakıt ekonomisi için, Renault symbol vites değiştirme uyarı lambası daha yüksek bir vitese geçmenizi tavsiye etmek için yanar (yukarı ok), veya daha iyi motor kontrolü için daha düşük bir vitese geçmenizi sağlar (aşağı ok).

 


Motor immobilizer ışığıRenault Symbol Motor immobilizer lambası
Motor immobilizer sistemi uyarı lambası, kontak açıldığında yanması ve birkaç an sonra sönmelidir. Eğer lamba sürekli yanıyor veya motoru çalıştırmaya çalıştıktan sonra yanıp sönüyorsa, bu sistemde bir arıza olduğunu gösterir. Symbol Araçla birlikte verilen ikinci anahtarı veya kartı kullan


Zehirli duman uyarı lambasıRenault Symbol Toksik gaz uyarı lambası
İgnisyon açıldığında toksik gaz filtresi uyarı lambası (bazılarına bir musluk gibi görünür) yanar ve kısa bir süre sonra söner. Eğer ışık sürekli yanık kalıyorsa, yetkili bir teknisyene danışın. Symbol Işık yanıp sönerse, motor hızını azaltın ve ışık yanıp sönmeyi durdurana kadar onaylı bir teknisyenden yardım isteyin.


Servo direksiyon sembolüRenault Symbol Direksiyon güç simgesi
Değişken güç destekli direksiyon gösterge simgesi, kontağı açıldığında yanar ve birkaç saniye sonra söner. Sürüş sırasında uyarı lambası yanarsa, sistemde bir hata olduğunu gösterir. Yetkili bir Renault araç teknisyeniyle iletişime geçin.

 


Elektronik arıza uyarısıRenault Symbol Elektronik hata uyarısı
Uyarı lambası, başlangıçta kontağı açıldığında yanar ve birkaç an sonra söner. Işık sürüş sırasında yanarsa, enjeksiyon bilgisayarında veya otomatik şanzımanda bir hata olduğunu gösterir. Symbol için Yetkili bir Renault teknisyeniyle görüşün.

 


Dizel filtre lambasında su varRenault Symbol Dizel filtrede su ışığı
Işık, kontağı açtığınızda yanar ve birkaç saniye sonra söner. Eğer ışık sürüş sırasında yanarsa, dizelde su olduğunu gösterir. En kısa sürede yetkili bir Renault araç teknisyeniyle iletişime geçilmelidir.

 


Ciddi enjeksiyon hatasıRenault Symbol Ciddi enjeksiyon hatası
Işık, başlangıçta kontağı açtığınızda yanar, ancak motor çalıştıktan sonra söner. Işık sürüş sırasında yanarsa, güvenli bir yerde mümkün olan en kısa sürede durun ve yetkili bir Renault Symbol araç teknisyeniyle iletişime geçin.

 


RDizel partikül filtresienault Symbol Dizel partikül filtresi
Işık yanarsa, filtre doygunluk riskini gösterir. Partikül filtresini temizlemek için en az 24 mph (40 km/s) ortalama hızda sürün, uyarı lambası sönerse işlem tamamlanmış demektir. Uyarı lambası sönmese, yeniden başlatma işlemini tekrarlamak gerekebilir. Temizleme işlemi yaklaşık 20 dakika sürer. Symbol Eğer uyarı lambası filtre ışığıyla birlikte yanarsa, yetkili bir Renault bayisinden yardım isteyin.


Hız sınırlayıcı ışığıRenault Symbol Hız sınırlayıcı ışığı
Hız sınırlayıcı, belirli bir hız sınırında kalmanıza yardımcı olur. Bu özellik, belirli bir hız sınırını korumak istediğiniz bölgelerde faydalıdır.

 


Motor Durdurma ve Çalıştırma SistemiRenault Symbol Motor Dur ve Çalıştır Sistemi
Renault symbol otomatik motor durdurma ve çalıştırma sistemi, yakıt tüketimini azaltmaya ve egzoz emisyonlarını düşürmeye yardımcı olur. Dur ve çalıştırma, araç çalıştırıldığında otomatik olarak aktif hale gelir, ancak manuel olarak devre dışı bırakılabilir. Aracınız durduğunda, sistem motoru durdurur (bekleme modu) ve hareket ettiğinizde otomatik olarak yeniden başlatır.
Dur ve çalıştırma işlemi için belirli koşulların sağlanması gerekmektedir. Bu koşullar sağlanmazsa, Renault Symbol Dur Start Kullanılamıyor Uyarı Işığı görüntülenir. Symbol dur start sistemi çalışmıyorsa, mümkün nedenler için Renault Symbol Dur Start kullanılamıyor sayfasına bakın.


 

Bu içeriğimiz de sizin için faydalı olabilecek bazı Symbol ikaz simgelerine değindik. Peugeot 301 Arıza Lambaları ile ilgili kaleme aldığımız konumuzu incelemek isteyebilirsiniz.

Peugeot 301 Arıza Lambaları Ve Anlamları

Yorum yapın