Citroen C Elysee Hararet Göstergesi Yok mu ?

Citroen C Elysee Hararet Göstergesi Yok mu ?

Citroen C Elysee aracınızın gösterge panelini incelediğiniz de hararet göstergesinin olmadığını fark ettiniz. Peki bu araç hiç hararet yapmayacak mı ? . Citroen C Elysee Üreticisi okadar çok mu güveniyor aracına . Aslına bakarsanız bu ağırlıkta ki bir araç için 1.6 Motor gayet sağlam ancak her motor gibi bununda hararet yapma ihtimali vardır. Peki bunu nasıl takip edebilirsiniz. Bu konu ile iligli sizin için aşağıda hararet durumuna dikkat edebileceğiniz birkaç öneri sıraladık.

Citroen C Elysee Hararet Göstergesi
Citroen C Elysee Hararet Göstergesi

Citroen C Elysee Hararet Göstergesi Belirtileri nelerdir?


Motor Soğutma

Citroen C Elysee aracında olmayan hararet ışığı için ilk Olarak dikkat etmemiz gerekn ikaz ışığı Motor soğutma ikaz lambasıdır. Citroen C Elysee hararet ışığı yok ise bu ikaz lambasını göz ardı etmemelisiniz.Motor soğutma uyarı lambası hararet durumuna işaret edebilir.

 


Yağ Basıncı

Citroen C Elysee Haraet göstergesi için bir diğer takip etmeniz gereken ikaz lambası ise sağda şeklini gördüğünüz yağ basıncı ikaz lambasıdır.  Bu ikaz lambası genellikle motor yağ basıncı azaldığında yani yap seviyesinde bir düşüş yaşandığında meydana gelir ancak Motor aşırı ısındığında da yanabilir.
Bu


Motor Teşhis

Citroen C Elyesa hararet durumunu tespit etmeniz gereken bir diğer ikaz lambası ise motor teşhis lambasıdır. Motor teşhis lambası doğrudan motor ile ilgili arıza durumlarında yandığı için Bu durumu hararet ile ilişkilendirmek mümkündür. Bu ikaz lambasını gördüğünüz de motorunuz da meydana gelmiş olabilecek muhtemel bir arıza olduğunu anlayabilirsiniz. Bunlardan birtanesi de hararet olabilir.

 


Bu içeriğimizde citroen marka araçlar için olmayan hararet simgesi yerine hararetin durumunu nasıl anlayabileceğinizi anlattık .Diğer citroen ikaz lambaları için Citroen C3 Uyarı ışıkları ile ilgili yazımız da dikkatinizi çekebilir.

“Citroen C Elysee Hararet Göstergesi Yok mu ?” üzerine bir yorum

  1. MERHABA,BU ARACI YAPAN MÜHENDİSE SAHAH AKŞAM RAHMET OKUDUĞUMU BELİRTMEK İSTİYORUM.ŞİRTET ARACI OLARAK KULLANDIĞIM BU ARAÇ HARARET İKAZI YAPTI VE ARACI SAĞA ÇEKİP HABER VERMEME RAĞMEN YAPILAN TETKİK SONUCU AŞIRI HARARETTEN MOTOR ÜST KAPAK CONTASINI YAKMIŞ.TABİKİ ARACI KİRALADIĞIMIZ DOKAY ARAÇ KİRALAMA ŞİRKETİDE FIRSATTAN İSTİFADE SÜRÜCÜ HATASI DİYE FİRMAYA FATURA ÇIKARDI.ŞİMDİ BEN KİME DERDİMİ YANAYIM HARARET GÖSTERGESİ KOYMAYAN CİTROEN MARKASINAMI YOKSA DOKAY ARAÇ KİRALAMA FİRMASINAMI?

    Yanıtla

Yorum yapın