Citroen C4 Servis Işığı Neden Yanar Ve Nasıl silinir ?


Citroen C4 Servis Işığı

Citroen C4 arabanızın servis ışığı sürekli yanıyor ve buna bir çözüm arıyorsanız doğru yerdesiniz. Citroen C4 servis ışığı arızası hakkında detaylı bir rehber sunmaya çalışacağız.Citroen C4 anahtar ikaz lambası sürekli yanmaya devam ediyorsa uygulamanız gereken bazı adımlar mevcuttur. Citroen C4 servis ışığı lambası yanıyor ancak servislik bir durum yok ise ne yapmalısınız? Citroen C4 servis ışığı nasıl silinir bilmiyorsanız sizler için aşağıda resimli ve videolu bir şekilde detaylı bir anlatım sunulmaktadır.

Citroen C4 Servis Işığı
Citroen C4 Servis Işığı

Citroen C4 Servis ışığı Neden yanar

Aracınızda ingiliz anahtarı gibi bir ikaz lambası beliriyor ise bunun anlamı Citroen C4 servis zamanı gelmiş demektir. Citroen C4 aracınızı servise değil de kendi tamircinize götürerek yağ bakımını yaptıysanız bu arızanın çıkması olasıdır. Citroen C4 arbalarında servis bakımı sonrası servis ışığının sıfırlanması gerekmektedir. Aksi takdirde Citroen C4 servis ışığı yanmaya devam edecektir. Peki servis ışığını nasıl sıfırlayabilirim ?

Citroen C4 Servis ışığı sıfırlam Nasıl yapılır?

  • Kontağı kapatınız
  • Gösterge panelindeki Anahtar olan düğmeye basılı tutarak kontağı açın
  • Elinizi düğmeden çekmeyin
  • Gözterge panelinde 10 dan geriye bir sayaç başlayacaktır.
  • Sayıcın sıfırlanmasını bekleyin ve elinizi düğmeden çekmeyin
  • Sayac sıfır olunca elinizi düğmeden çekin
  • Kontağı kapatın ve açın

Hepsi bukadar. Citroen C4 Aracınızın servis sıfırlama işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirdiniz. Bu ikaz lambası artık bir sonraki servis zamanına kadar yanmayacaktır.
Yapamadınız mı ? O halde hiç sorun değil . Aşağıda uygulamalı olarak gösterdiğimiz videomuzu izleyiniz. Kesinlikle başaracaksınız.

Servis gerekli

Citroen C4 Servis ışığı sıfırlam Videolu

Citroen C4 servis sıfırlama işlemini yapamadıysanız sizin için bir video hazırladık. Videoyu izleyerek Citroen C4 anahtar işareti sıfırlama işlemini adım adım gerçekleştirebilirsiniz. Citroen C4 aracınızı servise götürdüğünüzde bu işlemi serviste yaptıkları için servis sonra yaşanmaz ancak sanayide bakım yaptırdıysanız anahtar lambası her sevis zamanı yanacaktır.


Bu yazımızda c4 aracınız için ikaz lambası sıfırlama işlemini anlattık. Diğer bir içeriğimiz olan Crafter GRA Arızası ile ilgili yazımızı incelemek isteyebilirsiniz. Arızasız kazasız ve belasız yolculuklar dileriz.

Yorum yapın