Crafter GRA Servise Başvurun arızası nedir?

Crafter GRA Servise Başvurun arızası

Volkswagen Grafter GRA servise başvurun arıza ikaz lambası yanıyor ise ne yapmanız gerektiği hakkında detaylı bir sehber sunacağız.Crafter GRA Servise Başvurun arızası her araçta bulunabilecek bir arıza türüdür. Crafter GRA Servise Başvurun uyarısı her zaman bir arıza durumuna işaret etmeyebilir. Crafter GRA Arızası yaşandığında ne yapmanız gerektiği hakkında bir fikriniz yok ise bu rehber tam size göre diyebiliriz. Crafter gra arızası ile ilk karşılaşan siz değilsiniz . Endişe etmeyin bu arızanın basit ve kesin bir çözümü var. Gra arızası birçok kişinin ortak problemi arasında yer alan basit ama can sıkıcı bir arıza ikaz durumudur.

Crafter GRA Servise Başvurun arızası nedir
Crafter GRA Servise Başvurun arızası nedir

Crafter GRA Servise Başvurun arızası nedir?

Crafter GRA arızası aracınızın servise gitme zamanının geldiğini belirtir . Genellikle yağ bakımı için aracınızı geç götürdüğünüz de veya yağ bakımını volkswagen servisleri dışında kendi tamircinize yaptırdığınız da yanar. Kendi tamircinizde yağ bakımı yaptırdığınız da yap bakım zamanı veya yağ bakım kilometresini sıfırlaması gerekmektedir. Crafter GRA arızası yaşanmaması için yap bakım zamanlamasını sıfırlaması gerekmektedir.

Crafter GRA Servise başvurun arızasının Çözümü nedir?

Crafter GRA arızasının çözümünü aşağıda adım adım yazacaüım ve daha iyi kavranabilmesi için videolu anlatım da ekleyelim. Bu sayede adım adım Crafter GRA arızasını çözümünü nasıl yapacağınızı öğrenebilir ve kendi aracınıza uygulayabilirsiniz.

Aşağıdaki resim e göre talimatları sırası ile uygulayınız ;

Crafter Gra servis sıfırlama
Crafter Gra servis sıfırlama

 

  • Kontağı açınız
  • Resimde ki 1 numaralı Yukarı ok tuşuna bir defa basınız .(Ekranda hararet göstergesi çıkacaktır.)
  • Resimdeki 2 Numaralı 0 tuşuna basılı tutun ta ki BİP sesi gelene kadar.
  • Resimdeki 3 numaralı Klasör şeklindeki tuşa bikere basınız.
  • Resimdeki 4 numaralı Yukarı Ok tuşuna İki kere basınız .(Ekranda yağ değişimi kalan ibaresi çıkacak)
  • Resimde ki 2 numaralı 0 Tuşuna Tekrar basılı tutun. (servis aralığını sıfır tuşu ile sıfırla yazısı çıkacak)
  • Tekrar 0 Tuşuna bir kere basın.

Hepsi bukadar. Crafter Gra servis sıfırlama işlemini başarılı bir şekilde gerçekleştirdiniz.

 

Crafter GRA Servise Başvurun arızası Çözüm videolu

Crafter GRA arızasını adım adım çözemediyseniz sizin için hazırlanan videolu uygulamalı çözümümüz ile kolayca sıfırlayabilirsiniz. Aşağıdaki videoyu izleyerek ilgili adımları sırası ile gerçekleştirerek servis sıfırlama işlemini gerçekleştirebilirsiniz.  Her adımda videoyu durdurarak hiç bir anı kaçırmadan kolayca Crafter GRA servis arızasının üstesinden gelebilirsiniz.

 

Bu ve buna benzer arıza durumlarının çözümleri hakkında detaylı bilgiler bulabileceğiniz web sitemize tekrar bekleriz. Ayrıca Mitsubishi Fuso Motsis Lambası hakkında bazı detayları paylaştığımız içeriğimizi de incelemek isteyebilirsiniz.

Yorum yapın