Cruze Code 79 Hata Kodu Nedir? – Chevrolet

 

Cruze Code 79 Hata Kodu Nedir?

Bu içeriğimiz de Chevrolet Cruze Code 79 hata kodunun nedenlerinden ve çözümlerinden bahsedeceğiz. Yukarıdaki Video aracılığı ile hızlıca öğrenebileceğiniz gibi okuyarak ta ilerleyebilirsiniz. Videomuz uygulamalı ve daha detaylıdır . Chevrolet Cruze Code 79 arıza kodu genellikle chevrolet 1,6 motor hacmine sahip cruze modellerinde görülmektedir. Ancak chevroletin diğer birçok modelleirnde de bu arıza koduna rastlamak mümkündür. Cruze 79 kodu ne anlama geldiğini ve 79 kodu ile ilgili neler yapabileceklerinizden bahsedelim.

Cruze Code 79 Hata Kodu Nedir
Cruze Code 79 Hata Kodu Nedir

 

Cruze Code 79 Hata Kodu Anlamı nedir?

Code 79 Hata Kodu Aracınızda bulunan yağ seviyesi veya motor yağı ile bağlantılı bir arıza , hata durumu gösteren arıza kodudur. Bu arıza kodu aracınızda yağ ile ilgili bir sorun oldunu belirtmek için gösterge paneliniz de yanar. Bu durumun rahatsız edici bir durum olduğunun farkındayız. Birlikte çözümlerinden bahsedelim.

Code 79 Hata Kodu Çözümü nedir?

  • Yağ seviyesini kontrol et ; Code 79 Hata Kodunun bilinen en yaygın çözümlerinin başında yağ seviyesini kontrol etmek vardır. Yağ seviyesi çubuğunuzu temizledikten sonra yağ seviyesinin yeterli düzeyde olduğunu kontrol ediniz. Yap seviyeniz olması gereken göstergeden daha az ise motor yağınıza takviye yapınız.
  • Motor da yağ kaçağı; Motorunuz da kaçırma,sızdırma olup olmadığını motor bağlantı noktalarından kontrol ediniz. Motorunuzun alt kımını inceleyiniz. Motorunuzun yağ damlatıp damlatmadığını kontrol ediniz. Eğer motorunuz yağ damlatıyor ise buna bağlı olarak yağ eksiltme oluşuyor demektir. Code 79 Hata Kodu da bu nedenle yanıyordur. Motorunuzu bir yetkili serviste onartmalısınız.
  • Yağ seviye sensörü arızası ; Code 79 Hata Kodunun bir diğer sebebi ise yağ seviyesini ölçerek gösterge paneline bilgi veren yağ ölçme sensörünün arızalı olması . Eğer motorunuz da gözle görülür bir yağ kaçağı damlatma vb durumlar yok ise ve yağ seviyesi de yeterli ise ; Bu durumda yağ seviyesi kontrol sensörünüz arızalıdır. İlgili sensörü değiştirerek arızanın gösterge paneliniz den silinmesini sağlayabilirsiniz.

 


Bu içeriğimiz de Chevrolet araç sahiplerini ilgilendiren bir hata koduna değindik. Bir başka konumuz olan Motor arıza lambası hakkında detaylı bilgiler öğrenmek isterseniz ilgili içeriğie ulaşabilmeniz için aşağıya bir bağlantı kartı bırakacağım . Bu sayede ilgili arızanın çözümünü bulabilirsiniz.

 

Motor Arıza Lambası Kendiliğinden Söndü Neden?

Yorum yapın