Golf Arıza Lambası Söndürme ( Resimli & Videolu )

Golf Arıza Lambası Söndürme işlemi

Volkswagen Golf arabanızın gösterge panelinde beliren ve sizi rahatsız eden arıza ışıkları , simgeleri veya arıza mesajlarını silmek istiyorsanız ; şu an doğru yerdesiniz. Golf araçlarda arıza ışıkları nasıl söndürülür ?, Golf 7 arıza silme işlemi nasıl yapılır ? , 2023 Golf yağ değişimi sıfırlama işlemi nasıl yapılır? gibi souralara birlikte cevap bulmaya çalışalım. Golf arabaları Hız ve sağlamlaığı bir yana şık oluşu itibarı ile gençlerin vazgeçilmezi durumundadır. Gençler golf arabaları ile piyasa yaparken zamanlı zamansız oluşan arıza simgeleri ile canları sıkılabilir. Bu sorunları çözmek çoğu zaman basit ve servise gitmeden yapılabilir.O halde gençlerin canı sıkılmasın hadi arızaları söndürelim.

GOLF Arıza Lambası Söndürme
GOLF Arıza Lambası Söndürme

 


Golf 7 “Yağ değişimi ve muayene hemen” arıza lambası nasıl söndürülür?

Golf 7 aracınızın gösterge panelin de “yağ değişimi ve muayene hemen” uyarısnı nasıl silebileceğinizi adım adım anlatıyorum. İşlemleri sırası ile yapınız.

 1. Kontağı kapatınız.
 2. Dörtlü sinyali açınız.
 3. Gösterge panelindeki butona basılı tutunuz.
 4. Butona basılı tutarken kontağı açınız.
 5. Ekranda “Sıfırlansın mı ?” sorusu çıkacak.
 6. Evet için birdaha aynı butona basıyoruz ve “Servis sıfırlandı” ibaresi çıkıyor.

Hepsi bukadar !. Golf 7 aracınız için servis sıfırlama işlemi başarılı bir şekilde gerçekleşmiştir. Bir sonraki servis işlemine kadar bir işlem yapmanıza gerek yoktur.


Golf 7 “Yağ değişimi ve muayene hemen” Videolu sıfırlama işlemi.

Aşağıdaki Video ile yaşadığınız problemin çözümünü ve çüzümün doğruluğunu teyit edebilirsiniz.


Golf Service Now arıza lambası nasıl söndürülür?

Vw golf servis lambasi sondurme işlemi Çok basittir.Service yazısının olduğu gösterge panelinde SAĞ da bir Çubuk Ve SOL da bir çubuk şeklinde buton vardır.

 1. Kontağı çevirmeden önce SAĞ daki butona basılı tutun.
 2. Elinizi çekmeden kontağı açın.
 3. Kontağı açtıktan sonra SOL daki butonu Sağ tarafa çevirip birkaç saniye bekleyiniz.

Hepsi bukadar. Artık sevices now yazısı kaybolacaktır. Bu aslında servis sıfırlama işlemidir. Yağ bakımı yapıldığında yapılması gereken rutin bir faaliyettir.

Servis Hatırlatma


Golf Motor arıza lambası nasıl söndürülür?

Vw golf motor arızası silme işleminin nasıl yapıldığını adım adım yazalım. Bu arıza geçici bir arıza ise daha doğrusu ilgili simge SARI renkte ise sildiğinizde takrar görünmez. Arıza simgesi KIRMIZI ise bu kalıcı bir arızadır ve tamir onarım yapılması gereklidir.

 1. Kontak ile söndürme : Kontağı 8-10 saniye arayla 5 defa açıp kapatın.
 2. Akü ile söndürme : Akü + kutup başını sökün ve 10 dakika hiç birşeye dokunmadan bekleyin. (Bu işlemi aracı stop ettikten 10 dakika sonra yapın.+ Kutup başını sökmek beyindeki geçici verileri sileceği gibi ilgili arıza simgesini de silecektir.)
 3. Gaz pedalı ile söndürme : Kontağı açın ve Gaz pedalına 5 Defa 3 saniye ara ile basılı tutun.Ardından ayağınızı çekin. Ardından 10 saniye bekleyin ve gaz pedalına motor arıza ışığı yanıp sönene basılı tutun.Bu aşamada gaz pedalını bırakın.Ardından tekrar 20 saniye gaz pedalını basılı tutun. Ayağınızı çekin ve kontağı kapatın.
 4. OBD cihazı ile silmek : Muthemelen bunu yapamadığınızdan dolayı anlatmama gerek yok. Bu işlemi bir serviste yaptırabilirsiniz. Basit ve kesin bir çözümdür.

Hepsi bukadar !. Golf aracınızdaki bu can sıkıcı simge kaybolacaktır.


Bu içeriğimiz de golf aracınız için bir takım arıza simgelerini silme işleminden bahsettik. Golf serisinde sürücülerin en çok merak ettiği sıfırlama ve silme işlemlerine değindik. Citroen servis ışığı sıfırlama için ilgili içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

 

Citroen C4 Servis Işığı Neden Yanar Ve Nasıl silinir ?

Yorum yapın